Wysoko i egzotycznie

Agnieszka Owca Kloch, Mariusz Dzidek Pietrzak

Charakter: namiotowy obóz wędrowny
Miejsce: Góry Pontyjskie (Turcja)
Termin: 9.08 - połowa września

Uczestnicy: osoby z doświadczeniem górskim
Liczba miejsc: 8
Planowany koszt: ok. 300 USD
Spotkanie przedwyjazdowe: na początku sierpnia, konieczny wcześniejszy kontakt z prowadzącymi
Kontakt z przewodnikami: Agnieszka tel. 813 82 18 (3-8 lipca lub na początku sierpnia), Mariusz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyjazd ma przede wszystkim charakter intensywnego obozu górskiego. Będziemy chodzić po wysokich górach typu alpejskiego, gdzie nie docierają turyści (oprócz nas). Rejonem naszego działania będą Góry Pontyjskie w rejonie Trabzon-Rize. Mają one ok. 3500 m npm. i jako jedyne w Turcji są bardzo wilgotne, o klimacie subtropikalnym, więc może być trochę mokro. Nie ma tam żadnego ruchu turystycznego, nie ma również żadnych schronisk, szlaków, ani nawet map tych terenów. Cały sprzęt i jedzenie będziemy więc musieli nosić na własnych plecach. Ale za to będziemy mieli okazję poczuć się jak prawdziwi odkrywcy.

Przy okazji pobytu w Turcji zobaczymy też parę ciekawych miejsc: Stambuł, Trabzon, klasztor Sumela, górę Nemrut. A na dobry początek proponujemy całkowite zaćmienie Słońca, oglądane w rejonie Bukaresztu (dobra pogoda gwarantowana). Zapraszamy ludzi kochających góry i przygodę.


Tags: Dzidek