4-dniowy wyjazd w Gorgany i Świdowiec (Ukraina) "Bezkresne połoniny Świdowca"

Miejsce: Świdowiec, rejon Bliźnicy oraz Gorgany - masyw Połoniny Czarnej
Prowadzący: Stasiek Szloser Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Wojtek Szczołek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Termin: 30.05.-02.06.2013
Wyjazd: środa 29.05. godz. 17:10 autobusem do Iwano-Frankowska (d. Stanisławów) z dworca autobusowego W-wa Zachodnia
Powrót: 3.06. planowo godz. 5:04 pociągiem z Przemyśla - przyjazd na dworzec W-wa Wschodnia
Liczba miejsc: 12 osób pełnoletnich
Koszt: 250 PLN (zaliczka) + 50 Euro; zawiera - przejazdy, wyżywienie i ubezpieczenie

 

 

W długi weekend majowo-czerwcowy tradycyjnie zapraszam na wyjazd w Karpaty Wschodnie na Ukrainę. Tym razem zaczniemy od połonin Świdowca, zdobywając jego najwyższy szczyt Bliźnicę 1883 m. a także podziwiając urokliwe polodowcowe jeziorka.

Następnie udamy się w będące już w Gorganach pasmo Połoniny Czarnej w poszukiwaniu dawnych słupków z granicy polsko-czechosłowackiej. Na koniec odwiedzimy historyczną Przełęcz Legionów i Drogą Legionów przemaszerujemy do Rafajłowej.

Gotujemy na ognisku i maszynkach, śpimy w namiotach. Jeśli nie posiadasz namiotu to zostaniesz dołączony/a do kogoś kto ma wolne miejsca (jeśli oczywiście będą). Dzienne trasy będą średniej długości (czytaj przystępne dla przeciętnego piechura), jednak ze względu na charakter tych gór trzeba się liczyć z dość długimi i stromymi podejściami.

Należy wziąć ze sobą: śpiwór, karimatę, namiot (jeśli się zadeklaruje jego posiadanie), buty zakrywające kostkę, kurtkę od deszczu i wiatru, ciepły polar, czapkę i rękawiczki, kubek, menażkę, termos (jak pokazują doświadczenia z ostatnich lat bardzo się przydaje), latarkę, dowód osobisty i paszport ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące (obowiązkowo!). Wskazane jest również posiadanie kijków teleskopowych.

Przy zapisach liczy się kolejność zgłoszeń. Po zgłoszeniu należy wpłacić zaliczkę na numer konta, który podam.

Zapraszamy

Stasiek i Wojtek