Babia Góra, albo Kopernik była kobietą... 17-18.03

Zapraszamy na nietuzinkowy finał tegorocznej edycji Zimowej Korony Beskidów. Do końca będziemy poprawni światopoglądowo i nie będziemy bali się pytań o to, dlaczego najwyższa góra w naszych Beskidach jest rodzaju żeńskiego. Rozważając te i inne zagadnienia z zakresu współczesnych wyzwań społecznych niespodziewanie wprowadzimy Was na 1725 m n.p.m., a potem także być może wyCYLujemy w 1517 m n.p.m.

 

W planach mamy także całonocne śpiewanki na Markowych Szczawinach, a jak starczy czasu także konkurs na najbardziej seksownego bałwana! Jeżeli pragniesz zasmakować zimowej imprezy nim przyjdzie oklepana wiosna, to jest to ostatnia szansa w tym roku!

 C zas: 17 - 18 marca 2012 r.

O soby: Grzegorz "Docent" Tyliński (blaha498 (at) poczta.wp.pl) oraz Maciej „Qubak” Kubacki (maciej.kubacki (at) sabre.com) oraz uczestnicy. Można się z nami kontaktować także przez ogólny e-mail programu: koronabeskidow2012 (at) gmail.com.

Miejsce: Przełęcz Lipnicka - Babia Góra - Brona - Mała Babia Góra - Markowe Szczawiny (nocleg) - jakoś - Zawoja Markowa. Startujemy z Warszawy w piątek późnym wieczorem (16 marca), powrót w niedzielę ostatnią TLKą Kraków Gł. – Warszawa (TLK Brzechwa przyjazd 22:49 na stację W-wa Centralna). Istnieje możliwość dołączenia do grupy w Krakowie lub na Przeł. Lipnickiej.

Charakter: rakietowa (lub piesza w zależności od ilości śniegu).

Koszt: około 200 zł (studenci posiadający zniżki PKP ok. 180 zł) i obejmuje przejazdy oraz nocleg w schronisku PTTK na Markowych Szczawinach wraz z posiłkiem regeneracyjnym. Po ukonstytuowaniu się listy uczestników pobierzemy zaliczkę w kwocie 60 zł na transfer Warszawa – Kraków oraz na przejazd z Krakowa w okolice Przeł. Lipnickiej. Pozostałą część kwoty zbierzemy, jak dotrzemy na miejsce startu. Ewentualna zniżka studencka obejmuje jedynie powrót TLKą na odcinku Kraków – Warszawa i zostanie rozliczona, podobnie jak zniżki noclegowe. Uwaga: zaliczkę przekazujemy przewoźnikom, jest ona zatem zwrotna wyłącznie w przypadku znalezienia osoby chętnej w miejsce osoby, która rezygnuje.

Co zabrać: jedzenie: na 2 dni – chleb, dżem, 2 puszki pasztetu lub rybek, serki według upodobań, warzywka na kanapki, a także herbata lub kawa i cukier. Z uwagi na charakter imprezy prosimy zabrać także termos oraz naprawdę dużą ilość tzw. szybkich kalorii – czekolady, wafelki, herbatniki, cukierki itp. Bardzo wskazanym jest także zabranie z domu kanapek nie tylko na drogę, ale także na sobotę. Ułatwi nam to organizację posiłków przed i podczas ataku szczytowego. Ubranie: wycieczka ma charakter zimowy i zdecydowanie takie warunki będą panowały na Górze. Koniecznym jest zabranie kurtki od wiatru, przynajmniej dwóch polarów, czapki (dobrze sprawdza się kominarka), dwóch par rękawic, przynajmniej dwóch par skarpet, odpowiednio ciepłych spodni. Gorąco rekomendujemy zabranie gogli. Pamiętajcie o śpiworze oraz ew. legitymacjach uprawniających do zniżek.

Zapisy: u prowadzących poprzez e-mail (patrz: Osoby). Przy zapisie konieczna jest deklaracja co do miejsca wyjazdu uczestnika (Warszawa, Kraków) oraz miejsca ewentualnego odłączenia się od grupy - w celu należytego zarządzania miejscami w busach oraz kalkulacji.

Rakiety: w ograniczonej ilości do wypożyczenia w SKPB w cenie 25 zł. Wiadomość i rezerwacje u prowadzących.

Serdecznie zapraszamy: Docent i Qubak

Tags: