Image Slider - strona główna

Mniejszym butem po Bieszczadach

Masz dzieci w wieku powyżej 10 lat? Chcesz zaszczepić w nich miłość do gór, ale one się nudzą, kłócą lub narzekają na zmęczenie?  Rozwiązałam te problemy jakiś czas temu. Młodzież przejdzie każdy dystans z radością, byle w doborowym towarzystwie (rówieśników). Jedźcie ze mną w Bieszczady, zobaczycie.


Charakter trasy:

Namiotowa, przejazdy samochodem (nie nosimy namiotów na plecach) - wycieczki na (pół)lekko


Termin:

20-27 sierpnia


Dla kogo:

Dla rodziców z dziećmi powyżej 10 lat.


Koszt:

 400 zł za osobę. Należy doliczyć jeden obiad w knajpie (no i własny dojazd)


Prowadzący:

Agnieszka Płatkowska-Antas (blacha 548)

fot. Agnieszka Płatkowska-Antas


Trasa:
Zaczynamy w niedzielę wieczorem noclegiem na bazie w Łopience, a kończymy jeszcze nie wiadomo gdzie:) Dojazd we własnym zakresie. Wskazówki: samochodem do Polańczyka, stamtąd w stronę Cisnej. W Polankach, przy galerii Czarny Kot, trzeba zaparkować. Stamtąd na piechotę z plecakamii do cerkwi w Łopience. Za cerkwią jechać jeszcze ok 500m i w lewo za znakami na bazę studencką. NIE TRZEBA BRAĆ NAMIOTÓW.

O wyjeździe:

Śpimy w namiocie, ale nie nosimy go na własnych plecach. Gotujemy na ognisku, kąpiemy się w strumieniu i sporo chodzimy (ale będzie i czas na zajęcia integracyjne). W planie trochę dzikich bieszczadzkich zakątków, a także widoki z połonin po szczycie sezonu. Weźcie ze sobą dokumenty tożsamości, bo będziemy blisko granicy.


Zapisy:
Już tylko telefonicznie: 606 378 248. Jeśli nie odbieram, proszę o sms - oddzwonię

* zapisując się na wyjazd akceptujesz regulamin wyjazdów SKPB

fot. Agnieszka Płatkowska-Antas
Lista sprzętu:
- 4 pary majtek
- 4 pary skarpet (2x bawełna lub cienkie sztuczne, 2x wełna, ewentualnie turystyczne)
- 3 t-shirty (oddychające, ewentualnie bawełniane)
- krótkie spodenki
- spodnie długie (z cienkiej, mocnej bawełny lub syntetyk, ale takie, których nie szkoda na beskidzkie krzaki)
- kalesony-legginsy (najlepiej sztuczne lub wełniane)
- podkoszulek z długim rękawem (najlepiej niegryząca wełna, ewentualnie oddychający)
- czapka od słońca
- kąpielówki/kostium
- spodnie cienkie polarowe
- bluza grubsza (długi rękaw, np. polar)
- cienka czapka lub buff, cienkie rękawiczki, coś na szyję
- ochraniacze (stuptuty. Kto nie ma, mogę powiedzieć, jak zrobić tanią samoróbkę)
- solidne buty (zaimpregnowane)
- sandały
- cienka wiatrówka, koszula lub inna warstwa dodatkowa, której nie szkoda przy ognisku (mogą się wypalić dziury)
- kurtka p. deszczowa
- krem przeciwsłoneczny (niewielka ilość)
- lekki ręcznik, zestaw do mycia (w niewielkich opakowaniach)
Namiot, śpiwór, karimata. Miseczka (lub menażka), kubek, łyżka, jeden nóż na rodzinę.
Leki używane indywidualnie + plastry (główną apteczkę biorę ja). Latarka. Plastikowy, mocny worek do wyłożenia wnętrza plecaka (od deszczu) i trochę mniejszych woreczków.
Nie biorę piżamy; założenie jest takie, że jedna koszulka jest do chodzenia (nie szkodzi, że będzie brudna), druga jest do spania, trzecia awaryjna. Będzie możliwość wyprania w strumyku i wysuszenia nad ogniskiem;). Na ten konkretny obóz, biorąc pod uwagę zbliżającą się jesień, zalecam dodatkowe legginsy do spania.

 

Tags:

SKPB wspierają

Tagi

Adam Panasik Agnieszka Płatkowska-Antas Akcja Lato Ala Słoma Arek Smarż Asia Borkowska Babia Góra Barbara Ciach Bartosz Pergół Bartłomiej Kobierzyński Baza namiotowa, Baza w Regetowie Beskid Makowski Beskid Mały Beskid Niski Beskid Sądecki Beskid Śląski Beskid Żywiecki Bieszczady Blanka Błaszczak, Boże Ciało Chata SKPB chata w Beskidzie Niskim Chata w Teodorówce chatka studencka Czechy Darek Gatkowski Docent Dzidek dzieci w górach długi weekend Ewa Czupta Ewa Perlińska-Kobierzyńska Gorce Gorgany Gosia Pleban Grigorii Sirociuk Grzegorz Tyliński Grzegorz Zając Hanka Nowicka harmonogram kursu Hubert Rachubiński Impreza na orientację InO Jacek Perłowski Jacek Szczepaniak Joanna Dobosz Kamila Wachnicka, Karol Osiak Karpaty Ukraińskie Kasia Janiak Korona Gór Polski Krzysiek Chodorowski Krzysiek Mazurek Kuba Rozenbaum Kurs przewodnicki, Lackowa Maciej Kubacki Manewry SKPB Marcin Błoński Marcin Drzymała Mariusz Pietrzak Mateusz Piotrowski Mateusz Trzciński Misia Łukasiewicz Natalia Zwolińska Nocleg w namiocie Nocleg w schronisku Paweł Bieniek Paweł Gilewski Paweł Lustig Paweł Łodziński Pieszy Piotr Bonik Rajd Beskid Niski Rajd Połoniny Rumunia Stasiek Sobociński studencie wyjazdy studenckie lato studenckie wyjazdy szkolenie Słowacja Teodorówka trasa dla dzieci Ukraina Weekend Wojtek Makarewicz Wyjazd chatkowy Wyjazd pod namiot Wyjazd rowerowy wyjazd schroniskowy Wyjazd w góry wyjazdy studenckie wyjazdy w góry zarząd Zawody na orientację Zosia Wiśniewska Zuzanna Smoczyńska Zuzia Smoczyńska