Koło połonin - czyli rowerem po ziemii lwowskiej z Makarem i Adamem

KOŁO POŁONIN - CZYLI ROWEREM PO ZIEMI LWOWSKIEJ

CHARAKTER TRASY: Rowerowa, Namiotowa
GDZIE: Ukraina: Roztocze Ziemia Lwowska, Bieszczady
PROWADZĄCY: Wojtek ?Makar? Makarewicz, Adam Rączkowski
KONTAKT: makwojt(at)wp.pl 601 137 109, adamjrac(at)o2.pl 501 033 417
START: 22.09.2007-30.09
UWAGI: Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu kupienia biletu grupowego (ze zniżką 50% dla wszystkich) i rezerwacji przedziałów. Kaski obowiązkowe.
SPOTKANIE PRZEDWYJAZDOWE: 18.09.2007, godzina 18, Plac Politechniki Warszawskiej

PRZYBLIŻONA TRASA:
Bełżec ? Hrebenne ? Krechów - Żółkiew ? Busk ? Olesko ? Podhorce ? Złoczów ? Uniów - Przemyślany ? Świrz ? Rozdół (?) >>> Sambór >>> Chyrów > Łopienka

Koło Połonin leży piękna Ukraina, po której zatoczymy koło na dwóch kołach. Nasze koła będą toczyły się w tempie dostojnym. Trasy nie będę długie: koło 60 - 70 km dziennie. Będziemy toczyć się po ukraińskich drogach i ścieżkach: po liściach, kocich łbach, szutrze i asfalcie. Koło zaczniemy na Roztoczu. Nasze koła dojadą do źródeł Bugu, a jeśli jesienna aura, nasze wehikuły oraz humory pozwolą, dotrą również na Podole - do Dniestru. Przemykać będziemy przez zadymione pola, chutory, lasy i knieje. Zobaczymy drewniane cerkwie, wiekowe kościoły, zapomniane cmentarze, zamki w Olesku, Podhorcach, Świrzu, Żółkwi, Złoczowie i wiele innych atrakcji. Nasze koło zahaczy również o ześrodkowanie.

Żywić się będziemy prawdziwie staropolskimi potrawami przyrządzonymi na ognisku. Spróbujemy indiańskim sposobem wyprodukować koła z ogniskowego dymu. Śpimy w namiotach. Koszty wycieczki będą więc niewielkie. (około 350 zł ? jak będziemy oszczędni to będą zwroty).

Obowiązkowym ekwipunkiem oprócz sprawnego roweru są kaski!

Szczególnie zapraszamy osoby grające na gitarze (prośba o kontakt w celu omówienia transportu gitary), tryskające humorem no i lubiące pedałować.

Makar i Adam
Tags: