Image Slider - strona główna

Beskid Żywiecki - Babia Góra 1725 m n.p.m.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy do schroniska na imprezę zamykającą „Zimową Koronę Beskidów”, która odbędzie się na zboczach Babiej Góry, w schronisku PTTK na Markowych Szczawinach w dniu 19/20.03.

Podczas wspólnego biesiadowania poznamy zdobywcę Korony oraz laureatów pozostałych konkursów. Kiedy emocje już opadną, pośpiewamy turystyczne pieśni przy akompaniamencie gitar.

Uwaga! Ostatnie wolne miejsca w autokarze!

 

Pasmo Babiogórskie to najwyższa i najbardziej wybitna część polskich Beskidów a Babia Góra z najwyższym swym wierzchołkiem (Diablak, 1725 m.n.p.m.) - to królowa Beskidów polskich. Położona na granicy słowacko-polskiej od dawna dzieliła ale i łączyła w pewien sposób ludzi żyjących po obu jej stronach. Warto wejść na Diablaka by podziwiać panoramę Beskdów od Baraniej Góry i Skrzycznego na zachodzie aż po Kraków na północy i Beskid Sądecki na wschodzie a także widok na Tatry oraz w kierunku pasm położonych na Słowacji – Małej i Wielkiej Fatry, Gór Choczańskich i Magury Orawskiej – na południu.

Samo wejście jest atrakcją i wyzwaniem fizycznym samo w sobie – trzeba pokonać około 1000 metrów przewyższenia od podnóża góry, nie dać się wiatrowi i zmęczeniu, bo na Babiej – jak to na Babiej –  śniegiem sypnąć i zawiać też potrafi. W nagrodę Zdobywcy usłyszą opowieści wzięte z historii a także z wyobraźni miejscowych ludzi, zobaczą nieziemskie widoki z grani Babiej Góry (o ile aura pozwoli, rzecz jasna) i spędzą miły wieczór w atmosferze górskiego schroniska.

Oprócz tego zobaczymy muzeum skansenowskie w Zubrzycy Górnej, gdzie znajdują się piękne drewniane zabudowania wiejskie, które już właściwie znikły z okolicznych wiosek, zastąpione budownictwem bardziej nowoczesnym, choć nie zawsze estetycznym... Wreszcie ugotujemy sobie na ognisku obiad i zaparzymy herbatę. Będzie co wspominać!

 

Zorganizowaliśmy dla Was dwie trasy piesze (rakiety przydadzą się już w kolejnym sezonie), które poprowadzą Maciek oraz Piotr. Skansen w Zubrzycy Górnej jest na tyle interesujący, że chcieliśmy każdemu pokazać to klimatyczne miejsce. W związku z tym przebieg obu tras pierwszego dnia jest zbliżony. Z kolei w niedzielę można wybrać krótszy lub dłuższy wariant zejścia ze schroniska do Zawoi.

Dzień 1 (Maciek i Piotr): Zubrzyca Grn (skansen) – okolice przełęczy Krowiarki – Babia Góra (1725) – Przeł. Brona – Markowe Szczawiny

Dzień 2:

Maciek: Markowe Szczawiny – Płaj – Hala Czarna – Mędralowa - Golisty Groń – Zawoja Widły lub Zwoja Składy >>> Warszawa.

Piotr: Markowe Szczawiny - zejście bezpośrednio do Zawoi, choć jak będzie piękna pogoda to dłuższy spacer nie jest wykluczony.

Dojazd:

Na wyjazd zapisała się już spora grupa osób, w związku z tym na miejsce pojedziemy autokarem.

W autokarze mamy jeszcze kilka wolnych miejsc! Serdecznie zapraszamy!

Wyjazd z Warszawy w piątek, 18.03 około północy lub z Krakowa około 5:00 rano w sobotę. Powrót w niedzielę wieczorem, wyjazd z Zawoi o godz. 17, przyjazd do Warszawy o godz. 23.

Koszt: ok. 150zł. Dokładny koszt będzie znany po zamknięciu listy uczestników. Uzupełnimy jak tylko będziemy więcej wiedzieć. W ramach opłaty zapewniamy: transport, nocleg (we własnym śpiworze), ciepłą kolację w schronisku oraz bilet wstępu do BPN i skansenu w Zubrzycy Górnej.

 

Liczba miejsc: nieograniczona, choć nie każdemu zagwarantujemy łóżko w schronisku.

Tutaj przyjmujemy zapisy na obie trasy. 

 

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy:

Maciej Kubacki, tel. 693 419 733, mailto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Piotr Malec, mailto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

Maciek i Piotr

SKPB wspierają

Tagi

Adam Panasik Adam Rączkowski Aga Szudarska Agnieszka Płatkowska-Antas Agnieszka Skieterska Akcja Lato Ala Słoma Arek Smarż Asia Borkowska Babia Góra Barbara Ciach Bartłomiej Kobierzyński Baza namiotowa, Baza w Regetowie Beskid Makowski Beskid Mały Beskid Niski Beskid Sądecki Beskid Śląski Beskid Śląsko-Morawski Beskid Żywiecki Bieszczady Bieszczady Wschodnie Blanka Błaszczak, Boże Ciało Chata SKPB Chata w Teodorówce chatka studencka Czechy Darek Gatkowski Docent Dzidek dzieci w górach długi weekend Ewa Czupta Ewa Perlińska-Kobierzyńska Gorce Gorgany Gosia Pleban Grzegorz Tyliński Grzegorz Zając Hanka Nowicka Hubert Rachubiński Impreza na orientację InO Jacek Perłowski Jacek Szczepaniak Joanna Dobosz Kamila Wachnicka, Karol Osiak Karpaty Ukraińskie Kasia Janiak Korona Gór Polski Krzysiek Chodorowski Krzysiek Mazurek Kuba Rozenbaum Kurs przewodnicki, Lackowa Manewry SKPB Marcin Błoński Marcin Drzymała Mariusz Pietrzak Mateusz Piotrowski Mateusz Trzciński Misia Łukasiewicz Natalia Zwolińska Nocleg w namiocie Nocleg w schronisku Paweł Bieniek Paweł Gilewski Paweł Lustig Paweł Łodziński Pieniny Pieszy Piotr Bonik Rajd Beskid Niski Rajd Połoniny Rotunda rower Spotkania Karpackie Stasiek Sobociński studenckie wyjazdy szkolenie Słowacja Teodorówka trasa dla dzieci Ukraina Weekend Wojtek Makarewicz Wyjazd chatkowy Wyjazd ekstremalny Wyjazd pod namiot Wyjazd rowerowy Wyjazd w góry wyjazdy studenckie wyjazdy w góry Zawody na orientację Zosia Wiśniewska Zuzanna Smoczyńska Zuzia Smoczyńska